Jelenlegi hely

Tippek bicajlopás ellen

Itt a tavasz, jön a nyár, és vele együtt a jó idő. Előkerülnek a napszemüvegek, a naptejek és persze a kétkerekűek is. Szinte mindenki repesve várja az első napsütést, hogy végre kiszabadulhasson a zöldbe - ki gyalog, ki két keréken.

Szakavatott bringások szerint nemcsak a szabadidő eltöltéséhez, sportoláshoz, vagy egy közös baráti kiránduláshoz kiváló eszköz a kétkerekű. A technikai újdonságoknak köszönhetően ugyanis az ember egy mini hordozható számítógép és mobiltelefon segítségével tulajdonképpen bárhonnan képes dolgozni. Csak berakja a kistáskába a szükséges készülékeket és felpattan a biciklire, és akár egy parkban is intézheti teendőit.

A kerékpár is, akár egy hűséges négylábú társ meghálálja a gondoskodást, ápolást, ezért negyedévente 'illik őt' elvinni szervízbe. Tavasszal pedig érdemes egy kicsit 'visszaolajozni a rendszert', vagyis jól letisztítani a sótól-latyaktól - ez nem más, mint a 'tavaszi rajt start'.

Ha új gumiban gondolkodunk, akkor ajánlatos jobb minőséget választani, ugyanis tavasszal az úgynevezett "királydinnyés időszakban" a magvas növények sokszor okoznak kellemetlenségeket a bicikliseknek, hiszen képesek kilyukasztani és tönkretenni a gumit.

Nem elég azonban csak szervízelni kerékpárunkat vigyázni is kell rá, hiszen nagyon sok a biciklitolvaj.

Gábor, a lopottkerekpar honlap társalapítója azt ajánlja inkább forgalmas helyre 'kössük ki' kétkerekű barátunkat, ahol másokat nem zavar a közlekedésben - itt esetleg térfigyelő kamera is működik, illetve ebben az esetben több az esély a tolvaj lebuktatására hiszen nem tud önfeledten hosszú ideig garázdálkodni.

Jó helynek számít egy olyan terület is, ahol már több kerékpár is parkol, hiszen a lelkiismeretes bringások figyelnek egymás járművére. Ha esetleg kétes személyeket látunk más kerékpárja mellett, legyen ott a szemünk - sok profi tolvaj ugyanis nagyon leleményes: van például olyan eset, amikor a rabló egy alul szétvágott táskát helyez a kerékpárra és így feltűnés nélkül titokban szétvágja a lakatot és máris viszi a zsákmányt.

Ha esetleg nincs a közelben biciklitároló, akkor olyan lehetőleg masszív kovácsoltvas korlátot keressünk, amelyet nem lehet puszta kézzel kirántani a földből. A kikötés előtt győződjünk meg arról, hogy nem kivehető a korlát - főleg ha kresztáblához kötjük, mert azok gyakran mozdíthatóak.

A kerékpáros szakember azt mondja a vázat és az első kereket együtt kell a fix tartóhoz rögzíteni, ugyanis ha az első kerék tengelye 'gyorszáras' és nem kötöttük a korláthoz, akkor pillanatok alatt leszedik tolvajok az első kereket.

Semmiképpen ne a gumiborítású gyenge sodronyból készült lakatot válasszuk, ugyanis ezt csípőfogóval két-három másodperc alatt szét lehet vágni.

Az edzett hőkezelt lánccal és az úgynevezett 'U' lakattal egyszerre több kétkerekűt is lezárhatunk. Ez a két lakatfajta biztonságosabb, egyszerű használni és csak elektromos vágóval lehet eltávolítani - de ahhoz is legalább 10-20 percre van szüksége a profi tolvajoknak. Ezért érdemes olyan helyre kötni a kerékpárt, ahol erre nincs elég ideje a tolvajnak - vagy zárt helyen, mindenképpen zárható lelakatolt tárolóban.

Természetesen nincs tökéletes védelem, de minél rövidebb idő áll a tolvaj rendelkezésére, annál kisebb az esélye a sikeres rablásnak. A másik fontos dolog, hogy nemcsak saját kerékpárunkat óvjuk, hanem ha tehetjük fél szemmel figyeljük másik bicajos társunkét is - sőt ha észrevesszük, hogy valaki nem megfelelő rögzítő eszközt használ a lelakatoláshoz, felhívhatjuk a figyelmét a jobb megoldásra.

Gábor azt tanácsolja, hogy amikor tavasszal újból előkerül a kétkerekű figyeljünk oda az öltözködésre, hiszen bármennyire süt a nap, azért mégiscsak hűvös az idő még márciusban - azt mondja az izzadás ellen a réteges öltözködés a megoldás. Fontos, hogy kerékpározás közben mindig láthatóak legyünk - legyen elől és hátul macskaszem, a csengő és a fék jól működjön - és persze legyen kéznél az edzett hőkezelt lánc vagy az 'U' lakat. És ha ez mind megvan, akkor irány a tavasz!

Forrás: ujbuda.imami.hu

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Reggeli őrület és egy kis segítség, hogy mindenki számára élhető legyen

Reggeli őrület és egy kis segítség, hogy mindenki számára élhető legyen

Igyekezz már, hol a cipőd, el fogunk késni, miért most jut eszedbe, hogy pisilni kell, jajj kell az úszás cucc, megőőőőrülöööök hogy minden reggel ez megy! Na tegye a szívére a kezét, akinél még nem hangzottak el ezek vagy ennél változatosabb, neaggyisten cifrább napindító mondatok. Ugyhogy ugye? Szerintem bátran és általánosan kijelenthetjük: a reggeli készülődés, és intézménybe-munkahelyre kerülés a nap egyik legstresszesebb része – minden résztvevőnek! No de, tudjuk-e hogy miért? Kis-Kovácsné Vancsa Barbi írása.
Ne vágj füvet májusban, adj teret a beporzóknak!

Ne vágj füvet májusban, adj teret a beporzóknak!

Itt a Vágatlan Május! Na ez igazán tetszeni fog a családnak, akárki is vágja a füvet nálatok! A nemzetközi kezdeményezés még 2019-ben Angliából indult, célja, hogy felhívja a beporzóbarát kertek jelentőségére a figyelmet.
Az Édesanya teremtése

Az Édesanya teremtése

Azt tudjuk, hogy 6 pár keze és 3 pár szeme van, gyógyítani is tud, de ki teremtette a könnycseppet?
Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy… tudom, hogy ebben a hónapban még nem hívtalak, de még csak elseje van. Nem azért akarom letenni, mert már legszívesebben a temetőben tudnálak.
Ugrás az oldal tetejére